NK Postira Sardi u 13. kolu igra s NK Gošk

U 13. kolu 1. Županijske nogometne lige NK Postira Sardi sastat će se s NK GOŠK u nedjelju, 1. prosinca. Prvenstvena utakmica igrat će se na igralištu Polježice u Postirima u 13.30 sati, a bit će to pretposljednja utakmica na domaćem travnjaku prije prvenstvene pauze.

Utakmice 13. kola igraju se u tri dana
Utakmice 13. kola igrat će se u tri dana. Prva utakmica kola odigrana je u četvrtak, 28. studenoga, u Vranjicu, u kojoj je domaćin NK Omladinac slavio pritiv NK Omiš rezultatom 1:0.

Derbi kola je susret NK Osk i NK Mladost u Otoku
Danas, 30. studenoga, sastaju se NK Osk iz Otoka i NK Mladost iz Prološca, u Kaštel Sućurcu NK Jadran dočekuje momčad NK Zmaj iz Makarske, u Runovićima NK Mračaj domaćin je NK Orkan iz Dugoga Rata, dok će se u Tučepima igrati utakmica između NK Jadran i NK Primorac iz Stobreča. U nedjelju, 1. prosinca, u istom terminu na Gospinu Docu u Imotskom susret će odigrati NK Imotski i NK Poljičanin 1921.

Postirani poraženi na gostovanju u Stobreču od NK Primorac
U 12. kolu 1. ŽNL momčad iz Postira poražena je na gostovanju od NK Primorac na igralištu Blato u Stobreču neugodnim rezultatom 4:0. Prvi i jedini gol za domaćine u prvom poluvremenu postigao je Roko Puljić u 36. minuti. U drugom poluvremenu u 51. minuti strijelac je bio Lovre Ivić za 2:0, a 3. zgoditak postigao je ponovno Roko Puljić, i to u 56. minuti. Dvije minute poslije, Tino Stefanović postigao je zgoditak za konačnih 4:0 za slavlje domaćina.

Prva tri mjesta drže NK Mladst, NK OSK i NK Orkan
Poslije 12. prvenstvenoga kola, na tablici je prvi NK Mladost s 23 boda, drugi je NK Osk iz Otoka s istim brojem bodova. Iako bi NK Osk iz Otoka zbog postignutih golova, u odnosu na NK Mladost trebao biti prvi na tablici, a s obzirom da oba kluba imaju isti broj bodova i istu gol razliku, ipak je prvi NK Mladost. Iz Nogometnoga saveza Županije splitsko-dalmatinske pojasnili su: — OSK je prvi, no u COMET sustavu u slučaju istoga broja bodova i iste gol razlike sustav klubove poreda po abecedi. Dodali su kako je u pitanju “mana” sustava, ali su uvijek mjerodavne propozicije. Na trećem mjestu nalazi se NK Orkan iz Dugoga Rata s 20 prvenstvenih bodova.

Postirani 10. na tablici, uz jednu prvenstvenu utakmicu manje koju će odigrati 7. prosinca
NK Postira Sardi nalazi se na 10. mjestu s 15 osvojenih bodova, uz napomenu kako ima utakmicu manje koju će igrati 7. prosinca pred domaćim navijačima. U posljednje tri utakmice momčad Nenada Bilića osvojila je samo 1 prvenstveni bod. Pred domaćim navijačima u 9. kolu odigrali su protiv NK Jadran iz Tučepa 2:2, zatim u 10. kolu izgubili su utakmicu na Gospinu Docu u kojoj su Imoćani slavili 4:1, dok su prošlu nedjelju, u 12. kolu, također na gostovanju poraženi u Stobreču. Pred Postiranima su dvije važne utakmice i prilika da poprave stanje na prvenstvenoj tablici.

U 13. kolu 1. Županijske nogometne lige NK Postira Sardi sastat će se s NK Gošk u nedjelju, 1. prosinca. Prvenstvena utakmica igrat će se na igralištu Polježice u Postirima u 13.30 sati, a bit će to pretposljednja utakmica na domaćem travnjaku prije prvenstvene pauze.