NK Postira Sardi do važne pobjede protiv NK Gošk pred domaćim navijačima

NK Postira Sardi upisao je važnu pobjedu danas, 1. prosinca, u susretu 13. kola 1. Županijske nogometne lige odigravši 2:1 protiv NK GOŠK iz Kaštel Gomilice pred domaćim navijačima na igralištu Polježice u Postirima.

U 6 minuta dva pogotka za pobjedu
Gosti su imali vodstvo sve do 89. minute, kada je kapetan postirskoga sastava Duje Doljanin zabio za izjednačenje, da bi u sudačkoj nadoknadi (90+4) Mate Eterović domaćinima donio pobjedu i nova 3 vrijedna boda na prvenstvenoj tablici. Jedini zgoditak za goste postigao je Blaž Barun u 72. minuti. Važna je to pobjeda poslije dva prvenstvena poraza, onoga u 10. kolu na Gospinu Docu protiv NK Imotski i u Stobreču u 12. kolu protiv NK Primorac.

U derbiju kola NK Osk iz Otoka slavio protiv NK Mladost iz Prološca
U ostalim prvenstvenim utakmicama 13. kola rezultati su sljedeći: NK Osk – NK Mladost 4:1, NK Jadran (KS) – NK Zmaj 1:2, NK Mračaj – NK Orkan 1:0, NK Jadran (T) – NK Primorac 4:0. U prethodno odigranoj utakmici u Vranjicu, NK Omladinac slavio je protiv NK Omiš rezultatom 1:0. U Imotskom domaćini su danas slavili uvjerljivim rezultatom 7:0 u susretu s NK Poljičanin 1921.

Postirani s 10. mjesta skočili na 6. prvenstvene tablice
Poslije 13 prvenstvenih utakmica vodi NK OSK iz Otoka s 26 bodova, drugi je NK Mladost iz Prološca s 22 boda, a na trećem mjestu je NK Jadran iz Tučepa s 22 boda. Postirani su s 10. mjesta skočili na 6. i sada imaju 18 bodova. Momčad s najviše postignutih golova, i to 36, je NK OSK, slijedi NK Mladost s 28 i NK Zmaj s 25 postignutih golova.

Zaostalu utakmicu Postirani igraju 7. prosinca
Zaostalu prvenstvenu utakmicu 11. kola, koja se trebala igrati 17. studenoga, momčad Nenada Bilića odigrat će u subotu, 7. prosinca, u Postirima s NK Poljičanin 1921.

Gosti su imali vodstvo sve do 89. minute, kada je kapetan postirskoga sastava Duje Doljanin zabio za izjednačenje, da bi u sudačkoj nadoknadi (90+4) Mate Eterović domaćinima donio pobjedu i nova 3 vrijedna boda na prvenstvenoj tablici (foto: J. Bašić)