Sritna dica - Sritan grad
#OstanimoOdgovorni

NK Postira Sardi i NK Jadran KS odigrali bez pobjednika

U solidnoj nogometnoj predstavi NK Postira Sardi i NK Jadran iz Kaštel Sućurca odigrali su u nedjelju 14. travnja u Postirima neodlučeno 1:1 u 20. kolu 1. Županijske nogometne lige. Utakmicu su bolje otvorili gosti i već na iznanađenje stotinjak najvjernijih navijača igrač Tino Stefanović u 2. minuti zatresao je mrežu domaćina. Bio je to jedini zgoditak u prvome poluvremenu.

Prvi zgoditak za goste u 2, minuti postigao je Tino Stefanović

Mrežu Postirana načeo je Tino Stefanović u 2. minuti

U 57. minuti opet su gosti postigli zgoditak, i to Matej Stude u 57. minuti za 0:2. Domaćini su bili primorani podignuti tempo utakmice kako bi izvukli barem bod pred domaćom publikom. Desetak minuta kasnije, točnije u 68. minuti Mate Eterović smanjuje vodstvo gostiju na 1:2, da bi u 78. minuti Tomislav Copić spasio domaćine od poraza, i osigurao im bod kod kuće. U 65. minuti gosti su ostali s igračem manje, jer je Ivan Ratković oštro startao nad domaćim igračem pa je poslan ranije u svlačionicu. Domaćini su izvršili sve tri izmjene. U 18. minuti igru je napustio Petar Eterović, a ušao Karlo Mihaić, a u drugom poluvremenu igrač s brojem 8 Frano Silić zamijenjen je s Matom Eterovićem. Domaćini su napravili i posljednju izmjenu u 73. minuti kada je Nikolu Šantića do kraja utakmice zamijenio igrač s brojem 15 Nikola Matulić.

sudac Ivica Grepo imao je pune ruke posla

isključenje protivničkoga igrača Ivana Ratkovića u 65. minuti zbog starta nad domaćim igračem

Gostujući igrač Ivan Ratković u 65. minuti isključen je zbog starta nad domaćim igračem

Bila je to važna utakmica za domaćine koji nakon 20 prvenstvenih utakmica imaju 14 osvojenih bodova, a gosti imaju 32 prvenstvena boda. Kod domaćina se tako nije izmijenio omjer pobjeda i poraza; svega 3 pobjede i 12 poraza, 5 neriješenih utakmica ukazuju na tešku prvenstvenu sezonu. Klub iz Kaštel Sućurca u znatno je boljoj poziciji, a na kraju je neočekivano branio gostujući bod, i zadržao 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici. – Očekivano teška utakmica s koje se vraćamo zadovoljni bodom iako ostaje žal za propuštenim vodstvom od dva pogotka, poručili su nam iz kluba.

Napominju kako je momčad nastupila u dosta rotiranom sastavu te kako su unatoč tomu pokazali dobru igru s mnogo šansi. Na naš upit nije li momčad podbacila s obzirom da su igrali protiv pretposljednjih iz kluba su odgovorili: – Pozitivan rezultat donosi poticaj za daljnji rad te se već sutra okrećemo sljedećem protivniku. Domaćinu čestitke na fer i korektnoj utakmici te mnogo sreće i uspjeha u nastavku sezone, zaključili su. Vrijedi podsjetiti da su uoči utakmice gosti iz Kaštel Sućurca najavili kako se nadaju povratku s Brača s punim plijenom. Nisu krili želju da se sljedeće godine uključe u borbu za titulu prvaka.

Na utakmici je pravdu dijelio Ivica Grepo iz Runovića s pomoćnicima Marinom Sokolom i Mariom Vrkićem. Delegat utakmice bio je Roko Pezelj.

domaćine je predvodio kapetan Tomislav Mikulić

utakmica se igrala na igralištu PolježicePostirani su izvukli bod u vrlo važnoj utakmici