NK Postira Sardi upisao važnu pobjedu u završnici prvenstva

NK Postira Sardi upisao je pobjedu u završnici prvenstva odigravši danas, 5. svibnja, na domaćem travnjaku protiv NK Vinjani 4:0 u susretu 23. kola 1. Županijske nogometne lige. Važna je to pobjeda domaćina pred završetak ovogodišnje nogometne sezone. Nakon turbulentne i dosta loše igre u prvenstvu, Postirani su u posljednja dva kola, gostujućega u Kaštel Gomilici i današnjega pred svojom publikom, upisali maksimalnih 6 bodova te sada imaju 21 bod na prvenstvenoj ljestvici, odmaknuvši se ozbiljnije od samoga dna. NK Vinjani kao posljednja momčad na prvenstvenoj ljestvici novim porazom ispada iz 1. Županijske nogometne lige.

Postirani su najveći dio posla odradili već u prvome poluvremenu, postigavši sva četiri pogotka. Mrežu gostiju načeo je već u 9. minuti Tomislav Copić, koji je 9 minuta kasnije postigao i drugi zgoditak na utakmici. U 21. minuti Toni Matulić upisao se u strijelce, a nekoliko minuta prije završetka prvoga poluvremena Tomislav Copić, majstor utakmice, zatresao je mrežu gostiju za konačnih 4:0. Trostrukim pogotkom Copić je i nadalje najbolji strijelac kod domaće momčadi s ukupno postignutih 9 zgoditaka.

utakmica 23. kola 1. Županijske nogometne lige između NK Postira Sardi i NK Vinjani igrana je na Polježicama (foto: J. Bašić)

Domaćini su u drugome poluvremenu držali rezultat i utakmicu rutinski priveli kraju te tako osigurali nova tri boda na prvenstvenoj ljestvici. Domaćini su na utakmici obavili i sve tri izmjene. Marina Matulića zamijenio je u 46. minuti Frano Silić, Tonija Matulića Ivo Matulić u 59. minuti, a posljednja izmjena obavljena je u 74. minuti kada je iz igre izišao kapetan momčadi Tomislav Mikulić kojega je do kraja utakmice zamijenio Petar Eterović.

Na utakmici je dosta dobro sudio Mladen Labrović iz Glavica, a pomagali su mu Ante Buzov iz Solina i Mislav Lolić iz Podstrane. Delegat i kontrolor suđenja bio je Jurica Blažević. (J. B.)

NK Postira Sardi i NK Vinjani odigrali su 4:0 u 23. kolu 1. Županijske nogometne lige (foto: J. Bašić)

NK Postira Sardi i NK Vinjani odigrali su 4:0 u 23. kolu 1. Županijske nogometne lige pred domaćom publikom (foto: J. Bašić)