Sritna dica - Sritan grad
Brač Danas #ostanidoma

Postirani i Tučepljani odigrali bez pobjednika

NK Postira Sardi u 9. kolu 1. Županijske nogometne lige odigrao je danas, 3. studenoga, na domaćem travnjaku Polježice u Postirima 2:2 protiv NK Jadran iz Tučepa. Utakmica je tako završila neodlučenim rezultatom, pa je domaćinima i gostima pripao po bod.

Strijelac oba pogotka za domaćine bio je Toni Matulić
Prvi zgoditak za domaćine postigao je Toni Matulić u 22. minuti, a isti strijelac povećao je vodstvo domaćina u 39. minuti. U drugom poluvremenu u strijelce su se upisali i gosti; prvo Zvonimir Sočo, smanjivši vodstvo domaćina u 50. minuti, a zatim Karlo Radić, postigavši zgoditak u 59. minuti za konačnih 2:2. Vrijedan podatak je i da je igrač NK Jadran Danijel Džoja, kapetan momčadi, odigrao danas 400. službenu utakmicu za klub iz Tučepa. Iz NK Jadran rekli su nam da kapetan Džoja za njihov klub igra od 2002. godine, i to na poziciji stopera, a zabio je 6 golova.

u utakmici 9. kola između NK Postira Sardi i NK Jadran koja je odigrana danas, 3. studenoga, u Postirima, domaćini su postigli oba zgoditka u prvome poluvremenu, dok su gosti dva zgoditka postigli u drugome poluvremenu, pa je utakmica na Polježicama završila neodlučenim rezultatom (foto: J. Bašić)

Domaćini napravili sve tri izmjene
Domaćini su napravili sve tri izmjene; prvo je u 46. minuti Marina Baradu zamijenio Josip Nežetić, u 60. minuti iz igre je izišao Jakov Matulić, a ušao Ivo Matulić, dok je u 83. minuti igru napustio Ognjen Galić kojega je zamijenio Gordan Veljača. Gosti su izvršili samo jedno zamjenu, i to u drugom poluvremenu kada je umjesto Vjeke Jonjića u igru ušao Todor Kadić.
Ovim rezultatom Postirani su povećali bodovno stanje na ljestvici s 14 na 15 bodova, a u do sada odigranom dijelu prvenstva upisali su 4 pobjede, 2 poraza i 3 neodlučena rezultata. Gostujuća momčad sada ima 12 bodova na ljestvici te upisane 3 pobjede, isto toliko poraza i neodlučenih rezultata. – U nikad izjednačenijoj ligi u zadnjih par godina uz malo sreće (kao i u današnjoj utakmici) i sva tri nerješena rezultata su mogla završiti našim pobjedama, poručili su Tučepljani, dodavši kako im je cilj “mirno ploviti ligom”, a u čemu su u dosadašnjem dijelu prvenstva zadovoljni. Ipak ističu kako ostaje žal za propuštenim prilikama na današnjoj utakmici u Postirima.

NK Mladost izgubio na gostovanju od NK Zmaj, s prvoga mjesta došao na drugo
U preostalim utakmicama 9. kola, odigranima jučer, 2. studenog, NK Zmaj iz Makarske neočekivano je slavio na domaćem travnjaku protiv trenutno prve momčadi prvenstva, NK Mladost 2:1. NK Omiš i NK Orkan odigrali su 2:2, NK OSK u Otoku bio je bolji od NK GOŠK i slavio rezultatom 2:0, čime je NK OSK s 19 bodova preuzeo prvu poziciju na prvenstvenoj ljestvici te tako ima bod više od NK Mladost koji je sada drugi. NK Jadran iz Kaštel Sućurca nadigrao je NK Poljičanin 1921 rezultatom 5:2. NK Omladinac pred domaćom je publikom u Vranjicu bio bolji od NK Primorac, odigravši 2:0.

Domaćini slavili u četiri utakmice, dvije odigrane neodlučeno
U ovom su prvenstvenom kolu domaćini tako slavili u četiri utakmice, dok su dvije odigrane neodlučenim rezultatom. Utakmica između NK Mračaj i NK Imotski, koja se trebala igrati u Runovićima, odgođena je zbog tragičnoga stradavanja jednoga od igrača u redovima domaće momčadi.

U 10. kolu Postirani putuju u Imotski
Na tablici je prvi NK OSK s 19 bodova i najvećim brojem postignutih golova, njih 25, slijedi ga NK Mladost s 19 bodova i 20 golova, dok je treća momčad iz Postira koja je postigla ukupno 14 golova. U 10. kolu Postirani putuju u Imotski gdje će 9. studenoga gostovati na Gospinom Docu protiv NK Imotski, 10. momčadi na prvenstvenoj tablici.

Momčadi NK Postira Sardi i NK Jadran iz Tučepa u Postirima poslije utakmice 9. kola 1. Županijske nogometne lige koja je danas, 3. studenoga, odigrana bez pobjednika (izvor: Facebook HNK Jadran Tučepi)