Postirani na Gospinu Docu poraženi od Imoćana rezultatom 4:1; prvi strijelac prvenstva Mario Šimić s hat–trickom na utakmici došao do 11 postignutih golova

Momčad NK Postira Sardi na gostovanju u subotu, 9. studenoga, na Gospinu Docu u Imotskom poražena je rezultatom 4:1 protiv NK Imotski u 10. kolu 1. Županijske nogometne lige. Domaćini su uvjerljivo slavili, a hat–trick ostvario je najbolji strijelac u 1. Županijskoj nogometnoj ligi Mario Šimić.

Igrač Šimić potvrdio je zašto je najbolji strijelac u 1. Županijskoj nogometnoj ligi
Već u 14. minuti na dubinsko proigravanje Ivana Peke zabio je Ante Grizelj za 1:0. Do povećanja vodstva došlo je u 33. minuti kada je Mario Šimić udarcem s 25 metara proparao mrežu gostiju za 2:0. Isti strijelac u 76. minuti povećao je vodstvo domaće momčadi, i to s bijele točke, a zabio je i četvrti zgoditak za domaćine u 78. minuti, ostvarivši tako hat–trick u važnoj utakmici za domaćine. Igrač Šimić potvrdio je tako s razlogom zašto je najbolji strijelac u 1. Županijskoj nogometnoj ligi u dosadašnjem dijelu prvenstva, a s hat–trickom u utakmici protiv Postirana s 8 postignutih golova došao je do 11. Počasni gol za goste, koje je predvodio kapetan Duje Doljanin, postigao je Toni Matulić u 90. minuti, smanjivši rezultat na konačnih 4:1. Na njegovom “računu” sada se nalazi upisanih 8 zgoditaka u ovom dijelu nogometne sezone.

I domaćini i gosti obavili sve tri izmjene
Domaćini su prvu izmjenu obavili u 60. minuti kada je umjesto ozljeđenoga Maxa Grbavca u igru ušao Ante Vujčić. Druga izmjena obavljena je u 67. minuti, kada je iz igre izišao Teo Fakas Stergios, a ušao Ante Marinović, dok se za posljednju izmjenu trener Ante Knezović odlučio u 79. minuti, zamijenivši strijelca prvoga zgoditka Antu Grizelja s Jerkom Pekom. Postirani su prvu izmjenu napravili u 46. minuti, kada je iz igre izišao Jakov Matulić, a ušao Frano Silić. U 58. minuti igru je napustio Ognjen Galić, u zaigrao Gordan Veljača. Posljednja izmjena obavljena je u 77. minuti kada je Marina Baradu zamijenio igrač s brojem 15 Josip Nižetić. Tako su obje momčadi obavile sve tri izmjene u svojim redovima.

Nametnuli smo svoju igru, rekao je trener domaćina
— Nametnuli smo svoju igru i od početka smo imali loptu u našem posjedu te tako zabili dva pogotka i stvorili još nekoliko lijepih prilika. U drugom poluvremenu smo nastavili s dobrom igrom i da smo imali malo više mirnoće, mogli smo zabiti i više od ova 4 zgoditka, komentirao je poslije utakmice trener domaćina Ante Knezović, istaknuvši da je domaćin odigrao jednu zrelu utakmicu.

Želimo se što prije vratiti tamo gdje nam je i mjesto
Na upit kako komentira nastup gostujuće momčadi, trener Knezović je rekao: — Momčad Postira je rijetko dolazila do našega gola, stvorili su tek nekoliko opasnijih situacija. No, za tako skroman učinak zaslužna je naša momčad, koja im nije dozvoljavala da razviju svoju igru. Zanimalo nas je i koja očekivanja ima NK Imotski u ovogodišnjem prvenstvu. — Naš cilj je u ovoj godini izboriti što bolju poziciju na tablici, obzirom da smo dali priliku našim mladim igračima, no nemamo imperativa. Moramo vidjeti na koga možemo računati u budućnosti, jer ovaj klub želi se što prije vratiti tamo gdje mu je mjesto, a to je 3. Hrvatska nogometna liga, nije skrivao planove trener Knezović, pojasnivši kako je momčad mlada te kako raste iz utakmicu u utakmicu. Dodao je kako su zadovoljni osvojenim bodovima s obzirom da su, kako je rekao, “ekipu skupljali u hodu”.

Postirani u prvih 10 kola upisali 4 pobjede
Postirani tako u prvih 10 prvenstvenih utakmica imaju 4 pobjede, 3 neodlučena rezultata i 3 poraza te ukupno 15 bodova, dok je NK Imotski u do sada 9 odigranih utakmica (ima jednu neodigranu) upisao 4 pobjede, 2 neodlučena rezultata i 3 poraza.

Prvi NK OSK slavio na gostovanju u Dugom Ratu i zadržao prvo mjesto
Istoga dan, odigrane su i četiri utakmice u toj nogometnoj ligi. U Srinjinama NK Poljičanin 1921 i NK Mračaj odigrali su 1:1. U Kaštel Gomilici NK GOŠK igrao je 1:1 s NK Omladinac i propustio priliku da pobjedom sa 7. mjesta na tablici dođe do 3. pozicije, odmah poslije NK OSK i NK Mladost. Prvi NK OSK iz Otoka slavio je na gostovanju protiv NK Orkan u Dugom Ratu 2:4. U Makarskoj NK Zmaj bio je bolji od NK Omiš 1:0.
Danas, 10. studenoga, u Prološcu NK Mladost igra protiv NK Jadran iz Tučepa, a u Stobreču NK Primorac dočekuje momčad NK Jadran iz Kaštel Sućurca. Utakmice se igraju od 14.00 sati.

Postirani su u 10. kolu 1. Županijske nogometne lige gostovali kod NK Imotski na Gospinu Docu (izvor: Facebook NK Imotski)