Sritna dica - Sritan grad
Brač Danas #ostanidoma

Postirani na gostovanju upisali prvi poraz ove sezone, domaćini sve riješili u prvom poluvremenu, u sljedećem kolu derbi prve i druge momčadi na ljestvici

Momčad NK Postira Sardi upisala je prvi poraz ove sezone, u utakmici 7. kola, koju su odigrali danas, 19. listopada, na gostovanju u Runovićima protiv NK Mračaj. Domaćini su slavili rezultatom 3:0 i tako upisali nova tri prvenstvena boda.

Marko Bitanga dvostruki strijelac
Prvi gol već u 9. minuti postigao je Marko Bitanga, drugi Ante Puljiz u 14. minuti, a zgoditak za konačnih 3:0 strijelac prvoga gola, i to u 24. minuti. Unatoč prigodama s obje strane rezultat se do kraja nije mijenjao. Treba istaknuti da u Runovićima nije nastupila većina Matulića, osim Ive koji je u 46. minuti zamijenio Nikolu Lukića. Domaćini su tako u prvome poluvremenu riješili utakmicu. — Bolji domaćin sve je riješio u prvom poluvremenu i zasluženo uzeo 3 boda, poručili su iz NK Postira Sardi na svojoj facebook stranici, istaknuvši da je prvi poraz došao nakon 13 utakmica u seriji.
Postirani su u utakmicu ušli kao druga momčad na prvenstvenoj ljestvici, poslije Mladosti iz Prološca, koja je prva. Momčad iz Runovića pobjedom je upisala 3 boda i svoj skromni saldo od 5 bodova povećala na 8 prvenstvenih bodova.

Imali smo težak raspored, 4 gostovanja u prvih 6 kola
— U utakmici velike važnosti za domaću ekipu presudio je veći motiv i odlučniji ulazak u utakmicu Mračaja, poručili su nam iz Runovića. Na naš upit koja su im očekivanja u ovoj sezoni, iz kluba su rekli da očekuju mirnu sezonu daleko od zone borbe za opstanak. S obzirom na broj bodova na ljestvici s kojima su ušli u današnju utakmicu, zanimalo nas je i koji su razlozi da je momčad iz Runovića do sada upisala samo dvije pobjede. — Težak raspored, u prvih 6 kola momčad je imala 4 gostovanja, poručili su iz kluba čiju momčad priprema Boženko Tolić. Najavili su kako u sljedećem kolu gostuju u Tučepima kod NK Jadran.

Peti Orkan slavio protiv prve Mladosti
Peti Orkan slavio je u Dugom Ratu protiv Mladosti rezultatom 2:1. GOŠK iz Kaštel Gomilice neočekivano je odigrao 2:2 protiv Zmaja na gostovanju u Makarskoj. Osmi Omiš uvjerljivo je slavio protiv Primorca na domaćem travnjaku 3:0, dok je OSK iz Otoka rezultatom 7:2 uvjerljivo nadigrao Poljičanina 1921. Posljednji Omladinac iz Vranjica odigrao je kod kuće neodlučeno 2:2 s Imočanima. U Kaštel Sućurcu Jadran je slavio rezultatom 2:0 protiv istoimenoga kluba iz Tučepa.

Postirani u lov na prvo mjesto protiv Mladosti u sljedećem kolu
Unatoč prvom porazu Postirani su zadržali odličnu drugu poziciju na ljestvici s 14 bodova. U 7 odigranih utakmica upisali su 4 pobjede, 2 neodlučena rezultata i 1 poraz, što je izvrstan uspjeh Postirana u dosadašnjem dijelu prvenstvene sezone. U sljedećem kolu momčad NK Postira Sardi ponovno je na gostovanju, i to u Prološcu gdje će igrati protiv NK Mladost. Bit će to pravi derbi prvoga i drugoga, prvih dviju momčadi. I ne samo to; Postirani bi pobjedom došli na prvo mjesto ljestvice. Trebali li uopće reći koliko je to važna utakmice za momčad Nenada Bilića.

NK Postira Sardi u Runovićima je doživio prvi poraz protiv NK Mračaj u 7. kolu koje je odigrano danas, 19. listopada. Pred Postiranima je u sljedećem kolu važan derbi, i to protiv NK Mladosti u Prološcu (izvor: NK Mračaj)