Slovenka Tamara Zidanšek osvojila WTA Croatia Bol Open: Pobjedu posvećujem svom timu i navijačima

Nakon 2 sata i 20 minuta igre na središnjem teniskom terenu Bluesun centra slovenska tenisačica Tamara Zidanšek osvojila je WTA Croatia Bol Open, pobjedivši danas, 9. lipnja, španjolsku tenisačicu Saru Sorribes Tormo s 2:0 u setovima (7:5, 7:5). Bilo je to veliko finale u zanimljivom i neizvjesnom meču, punom preokreta i brojnih izgubljenih servisa, u srazu Slovenke koja se nalazi na 60. mjestu WTA ljestvice i Španjolke na 75. mjestu WTA ljestvice.

Slovenka Tamara Zidanšek osvojila je po drugi put bolski WTA turnir (foto: J. Bašić)

Slovenka Tamara Zidanšek osvojila je po drugi put bolski WTA turnir. Nagradu je posvetima svome timu i navijačima kojima je zahvalila u prigodnoj riječi na kraju turnira (foto: J. Bašić)

U tijeku meča tenisačice su čak 18 puta gubile servis u 24 odigrana meča. U prvom setu Slovenka je tako izgubila 4, a Španjolka 5 servisa. U posljednjim trenucima prvoga seta Španjolka nije bila zadovoljna odlukom suca zbog auta kod prvoga servisa. Bila je uvjerena da loptica nije bila izvan terena, ali nakon sučeva pregleda potvrđen je odluka linijskih sudaca. Španjolska Sorribes bolje je otvorila drugi set i na početku napravila break Slovenki Zidanšek. Španjolska tenisačica nije iskoristila servis za osvajanje prvoga i drugoga seta te je slovenska tenisačica u završnicama poentirala i na kraju slavila.

Slovenka Zidanšek tako je po drugi put osvojila titulu pobjednice WTA turnira u Bolu, nakon prošlogodišnje, a pobjedom je osvojila 160 bodova i zaradila 20.000 dolara. Finalistica Sorribes Tormo nastupom u finalu osvojila je 95 bodova i zaradila 11.000 dolara. Prije Zidanšek samo je Mirjana Lučić uspjela ostvariti dvostruku titulu na bolskomu turniru, i to 1997. i 1998. godine.

Direktor turnira Feliks Lukas čestitao je finalisticima turnira i zahvalio svima na sudjelovanju. Uime WTA turnira Cristina Romero, supervizorica turnira, uručila je posebno priznanje za promociju ženskoga turnira načelniku Općine Bol Tihomiru Marinkoviću i Antunu Plenkoviću, direktoru nekadašnjega WTA turnira u Bolu, koji je bio spriječen pa je njegovo priznanje preuzeo direktor turnira Lukas. — Turnir će rasti i mi ćemo se pobrinuti da bude bolji, bolji i bolji, rekao je bolski načelnik.

finalistice turnira s organizatorima (foto: J. Bašić)

finalistice turnira s organizatorima na središnjem terenu Bluesun teniskoga centra (foto: J. Bašić)

Uručen je zatim finalisticama trofej u obliku teniskoga reketa i Zlatnoga rata, izrađen od bračkoga kamena, u kombinaciji Veselja i Sivca. Pobjednici turnira nagradu je uručila izaslanica premijera hrvatske Vlade ministrica regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac, dok je nagradu drugoplasiranoj udijelio ministar uprave Lovro Kuščević. Dodjelu nagrada i priznanja najavila je pijanistica svjetskoga glasa Lola Astanova pjesmom “We are the champions”.

Nagradu prvoplasiranoj uručila je ministrica Gabrijela Žalac, izaslanica hrvatskoga premijera, dok je nagradu drugoplasiranoj uručio ministar Lovro Kuščević (izvor: bolopen.com)

Tamara Zidanšek nije krila zadovoljstvo novom titulom pobjednice bolskoga turnira. Novinarima je poručila sljedeće: — Mislim da smo obje igrale taktički. Znale smo što smo trebale odigrati. Igrala sam kako smo se trener i ja dogovorili; sve prema planu. Nagradu je komentirala riječima: — Nagrada je super; možda najljepša do sada. I kada osvojiš turnir dva puta za redom, to je velika stvar. Ne mogu ni zamisliti kako je Nadalu 12 puta osvojiti Roland Garros. Izrazila je zadovoljstvo igrom u Bolu i poručila: — Osjećaj na Bolu je poseban. Ako osvojiš 12 puta Bol, onda moraš kupiti parcelu u Bolu, zapitao je novinar Zidanšek. — Da, da, apartman, odgovorila je Slovenka.

slovenska tenisačica Tamara Zidanšek s novinarima na kraju WTA teniskoga turnira u Bolu (foto: J. Bašić)

Finale WTA teniskoga turnira u Bolu pratili su brojni posjetitelji, više od tisuću gledatelja nalazilo se na tribinama središnjega teniskoga terena. U VIP loži primjetili smo, uz ministre Žalac i Kuščević, brojne uzvanike i predstavnike lokalnih zajednica. Tenis su tako pratili direktor turnira Feliks Lukas, direktor Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije Joško Stella, direktor bolske Turističke zajednice Markito Marinković, zatim vijećnica u županijskoj skupštini Splitsko-dalmatinske županije Danica Baričević, saborski zastupnik Arsen Bauk, gradonačelnica Supetra Ivana Marković, gradonačelnik Hvara Rikardo Novak, načelnici, Bola Tihomir Marinković, Jelse Nikša Peronja i drugi uzvanici koji su u potpunosti ispunili VIP ložu.

ministrica Gabrijela Žalac i ministar Lovro Kuščević u VIP loži središnjegateniskoga stadiona (foto: J. Bašić)

ministri Lovro Kuščević i Gabrijela Žalac pratili su finalni meč boslkoga WTA turnira (foto: J. Bašić)

saborski zastupnik Arsen Bauk i gradonačelnica Supetra Ivana Marković u VIP loži (foto: J. Bašić)

ministrica Gabrijela Žalac (lijevo), županijska vijećnica Danica Baričević (u sredini) i direktor TZ Splitsko-dalmatinske županije Joško Stella (desno) (foto: J. Bašić)

finalni meč WTA teniskoga turnira u Bolu pratilo je više od tisuću gledatelja (foto: J. Bašić)

Glazbeni uvod u finale WTA turnira priredila je Nina Badrić. Na kraju vrijedi dodati da je WTA teniski turnir u Bolu, 4. u nizu, pratilo trideset akreditiranih medija, među kojima i vaš portal BRAČ danas. Praćenje finalnoga meča u izravnom prijenosu omogućio je HRT.

HRT je izravno prenosio finalni meč WTA turnira (foto: J. Bašić)